Perfetti Van Melle

Perfetti Van Melle

Perfetti Van Melle dünya çapında 150’den fazla ülkede şekerleme – sakız üretimi ve dağıtımı yapan özel bir şirkettir. Şirket, Mart 2001’de Perfetti S.p.A. ve Van Melle BV’nin birleşmesi ile kurulmuştur. Grup, Haziran 2006’da İspanyol şirketi Chupa Chups’u alarak, dünyanın en büyük üçüncü şekerleme (şekerleme+sakız) grubu konumunu güçlendirmiş ve küresel şekerleme piyasasının en büyük oyuncusu haline gelmiştir. Şu anda dünyanın en büyük üçüncü, başlıca Asya pazarlarında ise birinci şekerleme grubudur. Perfetti Van Melle, dünya çapındaki 19,000 çalışanı ve 35 şirketiyle gerçek bir küresel şirkettir: Asya Pasifik Bölgesinden, Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya tüm pazarlarda faaliyet göstermektedir. Şirketin genel merkezi Lainate’da (İtalya) ve Breda’da (Hollanda) bulunuyor. Markalarının birçoğu, beş kıtada bilinen ve yaygın olarak kullanılan ürünlerdir. Mentos, Frisk, Fruittella, Alpenliebe, Golia, Happydent, Vivident, Big Babol, Airheads, Chupa Chups ve Smint.Bu küresel markalara ek olarak, Perfetti Van Melle popülaritesi bireysel, yerel ve bölgesel pazarlara dayanan geniş bir ürün serisi sunmaktadır. Yerel pazarların farklı talep ve olanaklarına uygun yeni ürünler ve ya versiyonlar ve tatlar geliştirme becerisi Perfetti van Melle’nin başarısının anahtarlarından biridir.

Perfetti

Perfetti Van Melle’nin yenilikleri, ürün özelleştirme stratejisinin ve müşteri taleplerine duyarlılığının açık kanıtlarıdır. Pek çok Asya ülkesinde Alpenliebe yerel tercihlere uygun formül, ambalaj ve formatlarla üretilerek pazar liderliğini elde eden şekerleme olmuştur. Çok gelişmiş Avrupa pazarlarında ise, Perfetti Van Melle, bol çeşitlilik gösteren ve rahatlıkla ayırt edilebilen özelliklere sahip geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bunlar arasındaki işlevsel sakızın bir benzeri, başlıca uluslararası rakiplerimiz tarafından henüz üretilememiştir. Grubun bir numaralı markası olan Mentos’un dağıtımı Amerika’da özel bir ürün yelpazesiyle yapılarak, pazarın özel potansiyelinden sonuna kadar faydanılmaktadır.

Dünyaca ünlü yuvarlak Chupa Chups lolipopları dünyada tam 150 ülkede 40 ayrı çeşit lezzetiyle çocukları ve ebeveynlerini mutlu etmektedir.